Pensjonat Modryna

Dzień Strażaka i sprawności MDP!

    W sobotę 06.05.2023 r., w naszej jednostce miały miejsce uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. Udział w nich wzięli druhowie z OSP i naszej MDP, Pan Robert Stępień – Wójt Gminy Baligród, Pan Jerzy Habowski – Sekretarz Gminy Baligród oraz Sołtys Baligrodu – Pan Zygmunt Szybowski.

Uczestniczyliśmy w odprawionej w naszej intencji Mszy Świętej w kościele parafialnym w Baligrodzie. Podczas przemarszu do kościoła złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ofiar zbrodni UPA, wśród których byli również strażacy z naszej jednostki, oraz na Cmentarzu Wojennym w Baligrodzie.
Następnie udaliśmy się pod remizę, gdzie miało miejsce ślubowanie i pasowanie kandydatów na nowych członków MDP. Po tym nasz Prezes w asyście Dowódcy Drużyny wręczył specjalności dla członków naszej drużyny.
Nasi druhowie od wielu miesięcy uczyli się zdobywając wiedzę pożarniczą, a następnie byli z niej egzaminowani przez radę MDP. Był to niezwykle ważny moment, w którym doceniliśmy ich zaangażowanie i wysiłek w nauce i doskonaleniu strażackich umiejętności.

Podczas uroczystości dh Edward Pelc w uznaniu zasług dla ochrony  przeciwpożarowej, za działalność na rzecz lokalnej społeczności Baligrodu i długoletnią ofiarną służbę w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej w Baligrodzie otrzymal uchwałę Walnego Zebrania o przyznani tytułu Członka Honorowego.