Pensjonat Modryna

Eliminacje Powiatowe OTWP dla MDP Baligród!

        W czwartek 13 kwietnia 2023 r.  w Urzędzie Miasta i Gminy Lesko odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięli udział członkowie MDP przy OSP KSRG Baligród.  W II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII reprezentowali nas Sebastian Paczkowski i Kacper Tokarz. Natomiast w grupie III – uczniowie szkół ponadpodstawowych reprezentowali nas Konrad Łyskanycz, Patryk Paczkowski i Filip Czech. Zwycięzcą eliminacji powiatowych OTWP w III grupie został Konrad Łyskanycz, który tym samym zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Przemyślu. Kolejne miejsca w III grupie zajęli Patryk Paczkowski i Filip Czech. Gratulujemy wszystkim członkom MDP za udział w eliminacjach.
Dla Konrada był to już drugie zwycięstwo w eliminacjach powiatowych OTWP, ponieważ w 2022 r.  zajął również I miejsce tylko, że w drugiej grupie wiekowej. Pisaliśmy o tym tutaj. Cieszy nas, że młodzi adepci pożarnictwa podnoszą swoją wiedzę i rywalizują z innymi na różnych szczeblach. Wiedza ta na pewno przyda się w przyszłości bądź to w naszych strukturach OSP, w których być może będą służyć młodzi druhowie,  bądź to w życiu prywatnym.
Nagrody uczestnikom konkursu wręczali: st. kpt. mgr inż. Marek Wdowin, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lesku mł. bryg. mgr inż. Robert Wojciechowski i sekretarz ZOP ZOSP RP Wojciech Krzywowiąza.