Pensjonat Modryna

Dzień Strażaka i sprawności MDP!

        W minioną sobotę tj. 20.05.2023r. nasi niezawodni druhowie przygotowali miejsce pod kapliczkę w murach naszej remizy , a teraz tylko czekamy na moment, kiedy będziemy mogli wystawić w niej figurkę naszego patrona – Świętego Floriana.
        To niezwykłe wydarzenie ma jeszcze większe znaczenie dla naszej jednostki, ponieważ jak wiecie w tym roku obchodzimy jubileusz 150-lecia naszej działalności. W związku z tym uroczystości poświęcenia kapliczki i wystawienia figurki św. Floriana odbędą się w dniu tego wydarzenia.
       Powstała ona jako hołd i wyraz wdzięczności dla wszystkich strażaków, którzy przez lata tworzyli naszą jednostkę i oddawali się służbie z pasją i poświęceniem.
 
Pod figurką wmurujemy tabliczkę o następującej treści:

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim druhom za ich ciężką pracę i zaangażowanie włożone w budowę tej kapliczki. W szczególności Panu Markowi Lipie i Panu Józefowi Baraniewiczowi, którzy całkowicie bezinteresownie i pięknie wykończyli budowę.
Niech św. Florian otacza nas swoją opieką i dalej prowadzi na drodze służby i poświęcenia.