Pensjonat Modryna

MDP w Baligrodzie zyskuje 14 nowych członków!

W dniu 4 maja 2024 r. w szczególny dzień święta św. Floriana, patrona strażaków, nasza OSP w Baligrodzie miała podwójny powód do radości i dumy. Oprócz uczczenia święta naszego patrona to 14 nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej złożyło uroczyste ślubowanie, przyrzekając służyć społeczności i bronić wartości strażackich, co było dla nas powodem do radości i dumy.

Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem naszej remizy gdzie została podniesiona flaga związkowa, a hymn „Rycerze Floriana” odśpiewał członek MDP dh Filip Czech. Następnie pododdział udał się na msze świętą. W asyście członków MDP Wójt Gminy złożył kwiaty pod pomnikiem zamordowanych mieszkańców Baligrodu przez bandę UPA w tym strażaków, a prezes OSP również w asyście członków MDP złożył kwiaty na cmentarzu wojennym w Baligrodzie. Na stadionie sportowym odbyła się główna część naszej uroczystości.

Uroczystość ta była okazją do przyjęcia nowych członków i pasowania ich na pełnoprawnych członków MDP przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Roberta Wojciechowskiego i Prezesa OSP Baligród Jana Łyskanycza. To symboliczne gesty podkreślające zaangażowanie i odpowiedzialność, jaką nowi członkowie przyjmują na swoje barki.

Po ślubowaniu  pasowaniu za swoje zaangażowanie i osiągnięcia czterech członków MDP zostało odznaczonych brązową odznaką MDP. Byli to: dh. Emilia Słota, dh Kacper Tokarz, dh Sebastian Paczkowski i dh Dawid Kocemba. Zostały również wręczone listy gratulacyjne dla członków MDP, którzy wzięli udział w I Halowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 23 marca 2024 r. w Nowym Żmigrodzie. Zostały także przyznane specjalności dla członków MDP za osiągnięta wiedze, która została zweryfikowana przez opiekuna MDP oraz Radę Drużyny.

Z nowymi druhnami i druhami, nasza drużyna osiąga liczebność 27 członków, co czyni ją największą drużyną w naszym powiecie. To nie tylko zaszczyt, ale także powód do dumy dla całej społeczności.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za ich wkład w rozwój drużyny i za kontynuację szlachetnej tradycji strażackiej. Szczególne podziękowania należą się opiekunowi MDP dh Patrykowi Paczkowskiemu, który ciężar przygotować młodych adeptów pożarnictwa wziął na swoje barki i doskonale ich przygotował do tej uroczystości. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest dumą naszej społeczności i naszej jednostki. Wspólnie z nimi kontynuujemy misję służby i pomocy naszej lokalnej społeczności!