Pensjonat Modryna

Neutralizacja plamy ropopochodnej i chrzest bojowy!

W poniedziałek 29.04.2024 r. o 18:01 dyżurny PSK zadysponował nas do zdarzenia w miejscowości Stężnica. Na odcinku kilku kilometrów rozlana była substancja ropopochodna.
Po przybyciu na miejsce i ocenie sytuacji zgłosiliśmy do dyżurnego, że siły i środki na miejscu zdarzenia są niewystarczające i poprosiliśmy o zadysponowanie drugiego zastępu z naszej jednostki. Ponieważ w tym samym czasie na terenie powiatu były dwa inne zdarzenia: pożar łodzi na jeziorze Solińskim oraz pożar trawy  w Bereżnicy niemożliwe było zadysponowanie zastępów z JRG w Lesku. Po neutralizacji rozlanej substancji po dwóch godzinach wróciliśmy do remizy.
Dzisiejsza akcja była pierwszą dla dwojga kolejnych druhów z naszej jednostki, którzy w ostatnim czasie przeszli szkolenie podstawowe.
 
 
 
SiŚ:
OSP KSRG Baligród