Pensjonat Modryna

Odznaczenia dla strażaków z naszej jednostki!

W czwartek 27 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych z całego województwa podkarpackiego.
Podczas uroczystości 50 osób zostało uhonorowanych odznaczeniami, w tym 3 druhów z naszej jednostki:
💢 Prezes OSP dh Jan Łyskanycz Brązowym Krzyżem Zasługi,
💢 Komendant Gminny OSP dh Krzysztof Bentkowski Srebrnym Krzyżem Zasługi,
💢 Wiceprezes OSP oraz Wiceprezes ZOP ZOSP dh Henryk Leicht Srebrnym Krzyżem Zasługi, który to z przyczyn osobistych nie mógł uczestniczyć w uroczystościach.
W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczała wojewoda podkarpacka Pani Teresa Kubas-Hul, a gratulacje składał Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran. W uroczystości uczestniczyli  ponadto zastępcami Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Dariuszem Homą i bryg. Adamem Wiśniewskim, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Bogdan Cioch.
Wszystkim odznaczonym gratulujemy otrzymanych wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.
W swoich przemówieniach zarówno Pani wojewoda, jak i Pan komendant podkreślali duży wkład strażaków ochotników w bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa, za co w imieniu wyróżnionych serdecznie dziękujemy. 
Fot. bryg. Marcin Betleja