Pensjonat Modryna

Podsumowanie XV edycji konkursu pn. „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową MDP i jej Opiekuna!

W niedzielę, 23 czerwca czwórka przedstawicieli z MDP, wraz z opiekunem drużyny i prezesem naszej jednostki, udała się do Nowego Dworu Mazowieckiego pod Warszawą na podsumowanie XV edycji konkursu MDP „Najlepsi z Najlepszych”, do którego na początku marca składaliśmy naszą pracę.
Do konkursu zgłoszono w sumie 87 prac,  z których jury wybrały dwie drużyny. W tym roku była to MDP Malec z woj. małopolskiego oraz MDP Dąbrówno z woj. warmińsko-mazurskiego.
Wydarzenie to z pewnością zapisze się na kartkach historii naszej drużyny z uwagi na jego dużą wagę w środowisku strażackim.
Podsumowanie odbyło się w Kasynie Oficerskim, gdzie uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych drużyn oraz ich opiekunów.  W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak oraz wiceprezes ZG ZOSP RP dh. Teresa Tiszbierek.
Nasi druhowie odebrali swój dyplom oraz otrzymali gratulację od prezesa Zarządu Głównego, a następnie zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Po zakończonych uroczystościach korzystając z okazji pojechaliśmy do Warszawy, gdzie zwiedziliśmy Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza oraz zobaczyliśmy Pałac Prezydencki.  Po wszystkim powróciliśmy do domu w godzinach późno wieczornych.