Pensjonat Modryna

Pożar sadzy w kominie!!

W środę 11.10.2023 r. o 18:32 po raz kolejny zawyła syrena. Tym razem dyżurny PSK powiadomił nas o pożarze sadzy w kominie drewnianego budynku mieszkalnego. Niezwłocznie udaliśmy się na miejsce zdarzenia w sile dwóch zastępów i dziewięciu strażaków. Szybka akcja pozwoliła ugasić ogień w przewodzie kominowym, zanim wyrządził by większe szkody. Warunki były trudne bo wiał silny wiatr i mogło dojść do zapruszenia ognia na inne drewniane budynki znajdujące się w pobliżu. Podczas akcji rozwinęliśmy szybkie natarcie z lancą kominową oraz linię gaśniczą, w razie gdyby pożar miał się rozprzestrzenić. Akcję zakończyliśmy po 20:00.
Dołączamy się do apelu naszych kolegów z OSP Cisna, którzy we wtorek 10.10.2023 r. walczyli z pożarem komina, a następnie budynku w Dołżycy.
My zawsze wam pomożemy, ale pamiętajcie żeby zapraszać do swoich domów kominiarzy, tak nie wiele trzeba abyście i Wy, i my mogli spać spokojnie.
 
SiŚ:
2x OSP KSRG Baligród
2x JRG PSP Lesko