Pensjonat Modryna

Pracowity kwiecień w wykonaniu MDP!

W kwietniu nasi druhowie z MDP mieli wiele zajęć i spotkań. Do najważniejszych z nich należały:
  • Szkolenie z przeprowadzania #DTBP
  • Sesja zdjęciowa w plenerze
  • Musztra kandydatów na członków MDP i przygotowania do ślubowania
  • Udział w eliminacjach gminnych OTWP
  • Przymiarka i dopasowanie nowego umundurowania
  • Peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa
Cieszy nas ich aktywność i zaangażowanie. Na pewno zaowocuje to w przyszłości na ich udział w życiu jednostki. Poniżej krótkie relacje z w/w spotkań i zbiórek.

Szkolenie z przeprowadzania #DTBP

Nasza jednostka przystąpiła do  programu „Czujka dymu pod każdą strzechą”! W związku z tym będą przeprowadzać Domowe Testy Bezpieczeństwa Pożarowego dla zainteresowanych mieszkańców, w których zgodnie z regulaminem mogą brać członkowie MDP którzy ukończyli 16 lat.
Starsi członkowie MDP chętnie zgłosili się do udziału w tym programie i 04.04.2024 roku zostało rzeprowadzone szkolenie online w którym wzięli udział.
Zdobyta wiedzia z zakresu montażu czujek dymu, który jest częścią tego programu oraz z obsługi systemu do przeprowadzania testów z pewnością pomoże starszym druhom w przeprowadzaniu  #DTBP.

Sesja zdjęciowa w plenerze

W sobotę 13.04.20204 .r miała miejsce sesja fotograficzna wykonana przez Ireneusza Latuska, który zajmuje sie fotografią ratowniczą i prowadzi stronę internetową o fotografii ratowniczej.  Młodzi druhowie licznie stawili się na zbiórkę i z chęcią uczestniczyli w sesji plenerowej.

Musztra kandydatów na członków MDP i przygotowania do ślubowania

Przez cały miesiąc 14 kandydatów do drużyny MDP pod okiem swojego opiekuna dh Patryka Paczkowskiego przygotowywali się do  ślubowania, które odbedzie się 04.05.2024 r. na licznych zbiórkach trenowali musztrę i ceremonię pasowania na członków MDP.

Udział w eliminacjach gminnych OTWP

W dniu 11.04.2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Baligrodzie odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Baligród. Zmagania konkursowe odbyły się w w dwóch etapach tj. pisemnym i ustnym. Miło nam poinformować że czołowe miejsca, pierwsze i drugie zajęli nasi druhowie z MDP.
1. Kacper Tokarz
2. Dawid Kocemba
3. Alan Chorzępa
Cała wymieniona trójka będzie reprezentować naszą gminę w konkursie na szczeblu powiatowym. W konkursie brali również udział inni druhowie z MDP tj. Dawid Kocemba, Rafał Materna, Adrian Łyskanycz i Maja Kwiek. Wszystkim uczestnikom jak i laureatom konkursu składam serdeczne gratulacje.

Udział w eliminacjach powiatowych OTWP

We wtorek 30.04.2024 . odbyły si powiatowe eliminacje OTWP w Grupie III uczniów szkól ponadpodstawowych. Naszą jednostkę reprezentowali członkowie MDP w składzie: Konrad Łyskanycz, Filip Czech, Sebasian Paczkowski i Fabian Bielski. Zwycięscą eliminacji powiatowych w tej grupie wiekowej został Korad Łyskanycza drugie miejsce zajął Filip Czech. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za zwycięzców, którzy będą nas reprezentować w eliminacjach wojewódzkich które odbędą się 17 maja
2024 r. w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku,

Przymiarka i dopasowanie nowego umundurowania

16.04.2024 r. odbyła się krótka zbiórka MDP, która została poświęcona przymiarkom i dopasowaniu nowego umundurowania. Dzięki staraniom otrzymaliśmy dotację z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co umożliwiło zakup dziesięciu nowych mundurów dla kandydatów na członków w MDP, którzy 04 maja tego roku złożą swoje ślubowanie.
Kiedy obserwujemy pracę i zaangażowanie naszej młodzieży, to aż serce rośnie i nie mogliśmy postąpić inaczej, niż tylko to docenić i zadbać o ich odpowiednie umundurowanie.

Peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa

W dniach 18-19.04.2024 r. naszą parafię nawiedził obraz Serca Pana Jezusa. Przy tak podniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć członków OSP i MDP Baligród. Czynnie włączyliśmy się w to wydarzenie i braliśmy udział przy wprowadzeniu obrazu do parafii jak również w piątek 19 kwietnia w ceremonii pożegnani i przekazaniu obrazu do kolejnej parafii.