Pensjonat Modryna

Tragiczny w skutkach pożar!

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domku letniskowego w Baligrodzie. Dyżurny PSK w Lesku zaalarmował nas o 03:31 do pożaru domku. Po przybyciu na miejsce dwóch naszych zastępów pożar był już na tyle rozwinięty, że nie było możliwości zbliżenia się do budynku. Zbudowaliśmy dwie linie gaśnicze i podawaliśmy prądy wody aby  móc podejść do budynku. Drugi zastęp budował stanowisko wodne przy rzece do zaopatrzenia samochodu w wodę. Na miejsce zdarzenia została zadysponowany również zespół RM do jednej poszkodowanej osoby, która została zabrana do szpitala. Na miejscu dostaliśmy informacje o jednej osobie, która może przebywać w budynku. Jednocześnie prowadziliśmy działania gaśnicze i szukaliśmy zaginionej osoby wokół posesji bo być może wydostała się z budynku i potrzebowała pomocy. Nasze działania oprócz opanowania ognia polegały miedzy innymi na zabezpieczeniu pozostałych domków i dwóch samochodów znajdujących się w niedalekiej odległości od budynku objętego ogniem. Temperatura była na tyle wysoka, że w samochodach stopiły się lampy.  Po przybyciu kolejnych zastępów pożar został opanowany. Po ugaszeniu ognia na tyle aby móc wejść do budynku informacja o osobie zaginionej niestety potwierdziła się i znaleźliśmy zwęglone zwłoki.

Siły i środki:
JRG Lesko 3 zastępy
OSP KSRG Baligród 2 zastępy
OSP KSRG Średnia Wieś 2 zastępy
Zespół RM
Policja