Pensjonat Modryna

Warta honorowa MDP przy Grobie Pańskim A.D. 2024!

Drużyna MDP podczas świąt Wielkanocnych w dniach 29-31.03.2024 r. brała udział w Triduum Paschalnym w naszej parafii.

Młodzi druhowie wpisując się w tradycje jednostki już po raz kolejny brała udział w obrzędach liturgicznych związanych z trwającymi świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
Wspólnie z naszymi druhami z OSP oraz żołnierzami WOT i z kadetami Legii Akademickiej, pełniliśmy wartę przy Grobie Pańskim, podczas trwania adoracji w wieczór Wielkiego Piątku oraz przez całą Wielką Sobotę. Warta przy Grobie to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich.
Bardzo licznie uczestniczyliśmy również we mszy Wigilii Paschalnej oraz porannej mszy rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Całe Triduum Paschalne było dla nas czasem głębokiego duchowego przeżycia i odnowy naszej wiary. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tych uroczystościach i za doświadczenie bliskości Boga oraz wspólnoty parafialnej.