Pensjonat Modryna

Wizyta MDP w Grubie Bieszczadzkiej GOPR!!

Zbiórka MDP połączona ze szkoleniem w Stacji Rejonowej GOPR Bieszczady w Ustrzykach Górnych.
W sobotę 18 listopada 2023 r. nasza MDP miała przyjemność odwiedzenia stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oraz zapoznania się z pracą pełniących tam dyżury ratowników. Ratownicy GOPR pełnią niezwykle ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa w tak niebezpiecznym terenie, jakim są obszary górskie.
Nasi młodzi druhowie zapoznali się z pojazdami i sprzętem jaki znajduje się na stanie jednostki, oraz dowiedzieli się więcej o pracy goprowców.  Zarówno ratownicy GOPR, jak i strażacy OSP, są ochotnikami oddającymi swój czas i wysiłek dla dobra społeczności.
Chcemy serdecznie podziękować ratownikom GOPR za to że zechcieli nas przyjąć i oprowadzić po swojej jednostce, z uwagi na to że funkcjonujemy w tak podobnych gałęziach ratownictwa, niewykluczone że w przyszłości część naszych młodych strażaków zechce dołączyć do waszej formacji.