Pensjonat Modryna

Tragiczny finał grzybobrania!

We wtorek 20.09.2022 około godziny 15:50  zostaliśmy zadysponowani do ewakuacji około 70 letniego mężczyzny, który prawdopodobnie stracił przytomność w lesie. Sytuacja była o tyle skomplikowana, że w miejscu tym nie było zasięgu telefonii komórkowej. Mężczyznę na szlaku zrywkowym około 50 m w głąb lasu od składu drewna znalazła żona, która wracała z grzybobrania, on sam jak relacjonuje kobieta miał czekać w samochodzie na składzie drewna. Kobieta szukając pomocy trafiła na strażaka OSP Baligród, który również udał się na grzyby.  Podjęto akcję reanimacyjną i wezwano pomoc, ale żeby to uczynić należało przejechać kilka kilometrów aby znaleźć zasięg w telefonie. Po przybyciu na miejsce swoje działania prowadzili ratownicy z ZRM i LPR. Mimo RKO nie udało się przywrócić funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon. Po dopełnieniu wszystkich formalności razem z ratownikami GOPR sprowadziliśmy ciało mężczyzny z lasu.

Siły i środki:
OSP KSRG Baligród
GOPR
ZRM
LPR
Patrol Policji